YAŞAMAYI BİZDE HAK EDİYORUZ…..

YAŞAMAYI BİZDE HAK EDİYORUZ…..
Özel Güvenlik Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği (ÖGÜDER)
Derneğimiz özel güvenlik sektöründe 03/09/2019 Tarihinde kurulmuş Tek ve öncü bir dernektir.
Güvenlik mesleğinin sorunlarının bir madde ile ifade bulması mümkün değildir. Kanundan kaynaklanan sorunlar, yapısal sorunlar, uygulama sorunları, özlük hakları sorunları gibi birçok sorun var. Güvenlik bir bütün olarak yapılandırılmalı ve değerlendirilmeli. Sorunlar tek çatı altından yürütülmelidir. Bu noktada özel güvenlik görevlileri birlik ve beraberliğini sağlamak için adresin derneğimiz OGUDER.ORG olması kaçınılmazdır.
Özel güvenlik görevlileri 12 saat ve 8 saat çalışma saatleri ile çalışan her zaman her yerde en önde hizmet eden halkla ilk muhatap olan her türlü risk de çalışan Asgari ücrete mahkum edilen hiç bir sosyal hakkı olmayan ama en çok çalışan özel güvenlik görevlileri birlik ve beraberliği sağlamak için hakların alınmasında kendi meslektaşı na yardım edebilmesi kendi yetim kardeşlerine sahip çıkabilmesi için özellikle son zamanlarda bıçaklanan ,dayak yiyen daha da vahim olanı kurşunlanan özel güvenlik görevlileri ve hatta intihar eden özel güvenlik görevlilerimizin olmaması için haklarımızın alınması yolunda OGUDER.ORG Derneğimiz çatısı altında birlik ve beraberlik içinde tek yürek tek beden olarak hareket etmesi kaçınılmaz olmuştur.
Özel güvenlik mesleğine gönül vermiş her bir özel güvenlik görevlisi dayanışma içinde haklarını tek ağızdan ve arkasında 3 milyon kardeşi ile birlikte hareket etme zorunluluğu doğmuştur.
Bu noktada haksızlığa uğrayanlar.
Hakkımı savunamadılar diyenler.
İş güvencem yok diyenler.
Daha iyi bir gelecek, iyi ücret ve sosyal hak için özel güvenlik görevlilerini bünyesinde barındıran derneğimiz kimlik kartı olan çalışan veya çalışmayan bütün meslektaşları mızı OGUDER.ORG üye olmaya davet ediyorum.
Özel Güvenlik çalışanlarını temsil eden ilk dernek olan Özel Güvenlik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz,
OGUDER.ORG misyonu: Derneğimiz özel güvenlik mesleğini gerektiği gibi kamuoyuna tanıtmak, mesleki gelişime katkıda bulunmak, meslektaşları arasında mesleki ve sosyal dayanışmayı geliştirmek ve arttırmak ile Özel Güvenlik Görevlilerinin hak ve menfaatlerini korumaktır.
OGUDER.ORG Vizyonumuz: Sektörün ihtiyacı olan kanun ve yönetmelik değişikliklerinin alt yapısını hazırlamak ve önerilerde bulunmak. Özel Güvenlik mesleğini hak ettiği yere taşımak ve kitleleri meslek hakkında bilgilendirmek adına tanıtım faaliyetlerinde bulunmak. Özel Güvenlik meslek standartlarını geliştirmek ve uygulanabilir hale getirilmesi için çalışmalar yapmak. Gelişen ve değişen güvenlik teknolojileri konusunda mensuplarını bilgilendirmek ve bilgilerini geliştirmek. Özel güvenlik görevlileri arasında sosyal dayanışmayı arttırmak, Özel Güvenlik görevlilerinin hak ve menfaatlerini korumak ve öncülük etmek. Tüm resmi kurumlarla ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmak. Özel güvenlik görevlilerinin çalışma şartlarının ve özlük haklarının iyileştirilmesi için,
TBMM de çalışmalar yürütmek. Türk özel güvenlik çalışanlarını ve sektörünü dünya Özel Güvenlik sektörü ile rekabet eder hale getirmek için çalışmalar yürütmek, uluslararası standartlara ulaştırmak için çalışmalar yapmak. Özel Güvenlik eğitim faaliyetlerinde üniversitelerle iş birliği yapmak

Özel Güvenlik alanında kurulu bulunan komisyonlarda sivil toplum kuruluşlarının da etkin görev alınması için faaliyetlerde bulunmak.
Özel Güvenlik yetki ve sorumluluklarının arttırılması için faaliyetler yürütmek. Özel Güvenlik alanındaki tüm sivil toplum kuruluşlarını tek bir çatı altında toplanması adına girişimlerde bulunmak.
MEB bağlı TYP’li kardeslerım ve 10 TL aidat için bize sırt ceviren meslektaşım bizler 10 TL aidatlarımızla Özel Güvenlik mesleği içinde yer alan ve asli unsuru teşkil eden meslektaşlarımıza aş imkanı iş imkanı, sağlık imkanı, ihtiyaç duymaları halinde avukatlar ve uzmanlar vasıtası ile hukuki destek sağlanmaktadır.
Biz vaatte bulunmuyoruz bizzat biz işsiz kalmış, hasta olmuş ,yetim kalmış Özel Güvenlik personeli kardeşlerimizin kurulduğumuz günden beri her zaman yanlarında olduk yine olmaya devam edeceğiz. Bu sebeple dir ki bizler ayrı düşmemeye OGUDER.ORG çatısı altında birlik ve beraberlik için de olmaya mecburuz.
Ülke genelinde çoğunlukta olmak üzere il ilçe ve bölge başkanlarımızın göreve başladığı her geçen gün daha da büyüdüğümüz bu dönemde ayrılığa düşmek , farklı yönlere savrulmak , küsmek , darılmak bize zarar verir Türkiye de uluslararası Özel Güvenlik alanda tek olan OGUDER.ORG Derneğimiz hepimize yeter.
Bilinmelidir ki biz bütün toplum kuruluşlarına, tüm partilere aynı mesafede ve bu bilincle hareket ediyor ve her gecen gün oluşturduğumuz zincir halkasına bir yenisini ekliyoruz .
Çünkü biz 3 milyon kocaman bir özel güvenlik ailesiyiz. Yaşamayı bizde hak ediyoruz.
Biz bize OGUDER.ORG yeteriz.
Önce kendi içimizde birlik olmalıyız, tek çatı altında toplanmalıyız,
ÖGÜDER Genel Başkanı Zeki Aydin

Bir cevap yazın