Ögüder Bursa İl Başkanı Sn.Meliha Aslan’dan Paylaşım Rahmetle Yad Ediyoruz….

Bizler Özel Güvenlik Görevlileri Olarak Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun Emanetiyiz. 5188 Sayılı Yasanın Düzenlenmesi Büyük Başkan Muhsin YAZICIOĞLU’nun Meclisimize Vasiyetidir.Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, 18 Şubat 2009 Tarihinde , Yani Vefatından Sadece 35 Gün Önce Meclise Verdiği Yasa Teklifinde; Özel Güvenlik Görevlilerinin Her 5 Yılda Bir Eğitim ve Ruhsat Almalarının Çelişki Olduğunu Belirterek;

“5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair kanunun 14. Maddesinde Özel Güvenlik Eğitimi Ücreti Karşılığında İçişleri Bakanlığınca Verilebileceği Gibi, Bakanlığın İzni İle Özel Eğitim Kurumlarınca Da Verilebilir Hükmü Yer Almaktadır.

Görüleceği Gibi Özel Güvenlik Görevlileri Her Beş Yılda Bir Çalışma Ruhsatı Almak İçin Artan Miktarlarda Hem Harç Hem De Kurs Ücreti Ödemek Zorunda Bırakılmaktadır.

Bununla Birlikte Özel Güvenlikle İlgili Yüksek Öğrenim Görmüşlere Bile, Kanunun, 5 Yıl Sonrası Tekrar Eğitim Verilmesini Öngörmesi İzah Edilemez Bir Çelişki Olsa Gerektir.

Getirilen Teklif İle İlgili Kanunda Her Beş Yılda Bir Yeniden Eğitim ve Çalışma Ruhsatı Alma Zorunluluğu Kaldırılmak Suretiyle Özel Güvenlik Görevlilerinin Masrafsız, Süresiz Kolay Çalışabilmeleri Amaçlanmaktadır. “ Açıklamasını Yapmış ve Kanunun 11. ve 14. Maddesinde Değişiklik Yapılmasına” İlişkin TBMM Başkanlığı’na Soru Önergesi Sunmuştu.

Öte Yandan Bayrağı Merhum YAZICIOĞLU’ndan Devir Alan Büyük Birlik Partisi Başkanı Sayın Mustafa Destici Seçimden Önce Basına Verdiği Bir Demeçte Tekrar Vekil Olarak Seçilirse Mecliste Özel Güvenliğin Sesi Olacağını Söylemişti. Bizlerde Özel Güvenlik Görevlileri Olarak BBP den ve Sayın DESTİCİ’ den Rahmetli Başkan YAZICIOĞLU’nun Vasiyetine Sahip Çıkmasını ve Yolumuza Işık Olmasını Bekliyoruz. Merhum Muhsin YAZICIOĞLU’ nu sevgi ve özlemle Anıyoruz. Saygılarımızla……

Bir cevap yazın